SesliUlkum.Com
 
 
VATAN SEVGİSİ ŞİİR
Kategori: Ülkücü SözleriEklenme Tarihi: May 27th, 2011Ekleyen: admin
1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading ... Loading ...
945 kez okundu
Share |
Haber baglantisi

VATAN SEVGISI
1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın yapılmasının en büyük nedeni, Rum militanların Türkler’e karşı yaptıkları mezalim ve katliamlardır.
Rumlar, savunmasız ve silahsız Kıbrıslı Türkler’e, kuduz itler gibi saldırıyorlardı. Gördükleri savunmasız Türkler’i (özellikle kadın ve çocukları) acımadan katlediyorlardı. Rumlar birçok Türk yerleşme merkezine baskın düzenlediler. Baskına uğrayan yerlerden Atlılar, Muratağa ve Sandallar köylerinde, bozkurdun Türk kültüründeki önemini gözler önüne seren bir olay cereyan etmiştir.
Adı geçen Atlılar, Muratağa ve Sandallar köylerindeki Türk cesetleri tanınmaz durumdaydı. Cesetlerin Türkler’e ait olup olmadığı belirlenemiyordu. Birleşmiş Milletler’in yetkilileri, cesetler kısmen çürümüş ve bozulmuş olduğu için, sünnetli olmalarını Türk olmalarının kanıtı olarak kabul etmedi. Ama çocuk cesetlerinin kemer tokalarında bozkurt tasviri vardı. İşte bu bozkurtlu kemer tokalarını gören Birleşmiş Milletler’in yetkilileri hemen cesetlerin Türk cesedi olduğu raporunu verdiler.

Dikkat edin ! Bizim kanımızdan, kültürümüzden olmayan kişiler bile Türklüğün en büyük kanıtı olarak Bozkurt’u görüyorlar. Sünnetli olmak bile Türklük için yeterli bir belirti sayılmazken Bozkurt, Türk olmanın birinci kanıtı derecesine yükseliyor.

Bozkurt, Türklüğün en başta gelen simgesidir. Bu yüzyıllar önce de böyle idi, bugün de böyle. Ancak, içimizde aydın geçinen birtakım şahsiyetler onu Türk kültür ve tarihinden silmeye çalışırken Avrupalı, Bozkurt’un Türk kültüründeki yerinin bilincinde olduğunu gösteriyor. Aydın olmayan aydınlarımız bundan bir ders alabilse…

KANINA İSYAN ETME KÜÇÜĞÜM
GÜN OLUR, GENLERİN HESAP SORAR SENDEN


 


Editorun sectikleri
SesliÜlküm sohbet

    SesliUlkum.Com Haber Sitesi

    Login


    SesliÜlküm.Com | Tüm Hakları Saklıdır © 2011-2012